Zboží

Jaké dekorace do ložnice jsou vhodné?

Asi není třeba říkat, že domov by měl být místem, kde se nám bude líbit a kde se budeme cítit v bezpečí. Zvláště pak v ložnici bychom měli být schopni odpočívat a relaxovat. K tomu je však potřeba, aby zde byla ideální atmosféra.

Tu nám mimo jiné pomáhají vytvářet nejrůznější doplňky a dekorace. Právě ty totiž dodávají dané místnosti její ráz a doplňují celkový vzhled. Otázkou však je, které použít.

loznice1

To není jednoduchý problém, neboť každý z nás má jiný vkus a jiné záliby. Přesto existuje pár univerzálních pravidel, kterými bychom se měli řídit, pokud chceme, aby alespoň nějak vypadala.

Tím prvním je samozřejmě nutnost vybrat vhodné doplňky. Ne všechny se totiž hodí jako dekorace do ložnice, ačkoliv se nám výrobci mnohdy snaží tvrdit opak.

Předně se vyhněte nejrůznějším obchodům s levným zbožím, jako je například Pepco. Sice zde najdete velkou spoustu doplňků, ve většině případů se však jedná o nevkusné kýče, a nekvalitní k tomu.

Tím hlavním, co bychom měli vědět, je fakt, že do této místnosti nepatří žádné svítivé, třpytivé předměty. Jejich odlesky by vás rušily, ať už by šlo o ranní sluníčko, které se protáhne mezerou mezi závěsy, nebo o světlo z lustru, kde by vás odlesky rušily od čtení či sledování televize. Ačkoliv se vám tedy mohou líbit, existují pro ně lepší umístění.

lozniceseskrinemi

Pravidlem, které bychom měli dodržovat, je i to, že méně je více. Samozřejmě to neznamená, že by zde nemělo být nic kromě nezbytného nábytku a zařízení, avšak nejrůznější doplňky by neměly být na každém volném kousku prostoru.

Je také potřeba, aby odpovídaly celkovému rázu místnosti. Pokud máte například ložnici do fialova, pak kanárkově žlutý přehoz asi nebude to nejlepší. Je také dobré držet se jednoho tónu. I když se vám může líbit více barev, jejich kombinace může připomínat cirkus.

Avšak tím nejdůležitějším faktem je, aby se vám tam líbilo a cítili jste se tam dobře. Koneckonců, jste to vy, kdo tam bude každou noc spát.