Zboží

Z ubytovny Praha za méně známými vyhlídkami

V souvislosti s koronavirovou epidemií se mnozí z vás budou rozhodovat, zda raději nedat přednost dovolené v tuzemsku. Těch míst k vidění je u nás velice mnoho, jsme opravdu jednou z nejkrásnějších zemí světa a to samé platí i o Praze. Rezervujte si ze své dovolené alespoň pár dní na poznání „matky měst“, ubytovat se můžete kupříkladu na jejím okraji mimo rušnou zónu v ubytovně Praha ubytovny-praha.net, a vydat se pak odtud můžete třeba za úchvatnými výhledy.

Karlův most

Praha – město rozhleden

O České republice je známo, že je rozhlednovou velmocí a stěží se s námi může v této oblasti jiná země srovnávat, ovšem že by zrovna Praha nabízela zajímavé výhledy a také nějaké rozhledny? Ano, je tomu tak, na rozdíl od většiny českých velkých měst, která jsou vystavěna na rovině nebo v údolí, je Praha velmi členitá a panoramat k vidění je tu celá řada.

Za netradičními výhledy v Praze

Klementinum – doba baroka přinesla Praze řadu nových památek a jednou z těch nejvýznamnějších, je areál Klementina. Jeho součástí je i věž s úctyhodnou výškou 52 metrů. Objekt si možná dokážete spojit s meteorologickým měřením teploty vzduchu a množství srážek, ta zde probíhají již od konce 18. století prakticky nepřetržitě každý den. Věž dnes slouží také veřejnosti, na její vrcholový ochoz vede točité schodiště. Je tu celkem 172 schodů, toto číslo se zajímavě shoduje s rokem vzniku samotné věže, totiž 1722. Máte-li zájem zahlédnout Prahu z výšky, odtud ji budete mít jako na dlani.

Praha Staré město

Mlíkárna – trochu podivný název vyhlídkové věže souvisí s prodejem mléka, ale dnes tu kromě mléčných výrobků můžete ochutnat i některé zákusky. Stejně jako v první polovině 19. století, tak i dnes je tu provozována cukrárna s vyhlídkovou terasou. Objekt se nachází v Riegerových sadech na Vinohradech, nedaleko Hlavního nádraží, bohužel je výhled zacloněn okolní vegetací. Ovšem z některých míst v Riegerových sadech je na město opravdu nádherný pohled.