Zboží

Dekorativní kosmetika, která nesmí chybět v žádné kabelce

Každá jsme krásná. Bez ohledu na malé nedokonalosti, velikost nosu či plnost rtů. Dekorativní kosmetika by v žádném případě neměla „přebít“ přirozenou krásu, měla by ji zvýraznit. Který produkt tedy zvolit?
Co považujeme za nezbytnost

Základní péče

V žádné kosmetické taštičce by neměl chybět krém. Ať už máte suchou, mastnou či problematickou pleť, je velice důležité dopřát pokožce jistou dávku hydratace. Na trhu je spousta značek a typů krémů, a tak si každá můžete vybrat. U krému je velice důležitá kvalita, proto volte značky, které jsou známé právě svou kvalitou.

Make-up nebo tónovací krém?

Spousta žen sáhne častěji po maku-upu, který zakryje nedokonalosti. Na to je ovšem především korektor, a tak se, pokud jde o make-up poohlížejte spíše po tom, aby hezky sjednotil pleť a ochránil ji před slunečním zářením. Jestli vaši pleť netrápí akné nebo pigmentové skvrny zvolte tónovací krém. Ten je mnohem lehčí a neucpává zbytečně póry.
Toaletní stolek

Pudr

Pro fixaci make-upu je pudr výbornou volbou. Zmatňuje pleť a absorbuje mastnotu nebo vlhkost. Na druhou stranu také ucpává póry a pokud to přeženete, lze dobře poznat, že jej na obličeji máte. Proto to s pudrem nikdy nepřehánějte a fixujte pouze tehdy, kdy víte, že je to nutné. Nejčastěji se aplikuje na oblast pod očima a na čelo, kde se pleť nejčastěji mastí a leskne.

Řasenka

Většina žen řasenku používá denně, je tedy jasné, že patří k opravdovým nezbytnostem. V nabídkách jsou nejrůznější typy s jinak formovanými kartáčky a také s jiným složením. Řasenku vybírejte podle kartáčku a aby nedráždila oči. I tady platí heslo „kvalita, ne kvantita“. Nekupujte řasenky na tržnicích a už vůbec nepoužívejte řasenku, která patří jedné z vašich kamarádek. Ne vždy si sice můžete přivodit infekci, ale opatrnosti není nikdy dost. Voděodolné řasenky jsou dobrou volbou, když je venku teplo a potí se vám obličej, ovšem pozor na odličování. Když nejde dobře odlíčit, raději si pořiďte jinou a nedrážděte oční okolí.

Rtěnka nebo jelení lůj

Ženy si své rty zvýrazňují již od nepaměti. Červená klasika je symbol vášně a přitažlivosti. Ne každé ženě ovšem sluší všechno, a proto je třeba vybírat rtěnku podle odstínu a podtónu pleti, barvy vlasů a očí. V zimních měsících je důležitá hydratace, a proto by vám v kabelce neměl chybět jelení lůj. Můžete si vybrat mezi nespočtem vůní i barev ale s klasickým bezbarvým nikdy nešlápnete vedle.