Hobby

Když podzim zábavě venku příliš nepřeje

Teplé sluneční paprsky v letních dnech přímo vybízejí a lákají k pobytu na čerstvém vzduchu, ale s příchodem podzimu se počasí mění, stává se stále více nevyzpytatelné. Slunce vystřídá déšť a sychravý vítr. Rodiče malých raubířů tak musí mnohdy vymýšlet nápady, jak je zabavit na dlouhou dobu i doma. Což rozhodně není vůbec nic jednoduchého. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým se vám to určitě povede hned napoprvé.

dětská skládačka

Tvoření pro malé i velké

Vraťte se do svých školních let, kdy jedinou zábavou v případě deště byly omalovánky, spousta čistých papírů, barevné fixy a modelína. Tahle zábava je sázkou na jistotu, proč taky ne, když je prověřena několika generacemi. Sice se můžete připravit na pořádný nepořádek, ale zábava vašich dětí za to jistě stojí.

Netradiční zábava

Patříte mezi kreativní rodiče, kteří rádi pro své děti vymýšlejí nejrůznější bojové hry a vlastní příběhy v honbě za dobrodružstvím? Proč děti nepřekvapit právě nějakou netradiční hrou, kterou ještě neznají? Právě děti v předškolním věku dokáží nejvíce rozvinout svou představivost, kreativitu a psychiku. Překážková dráha, honba za pokladem nebo bludiště budou jistě trefou do černého.

hraní s vláčky

Vlastní království plné hraček

Jistě jste si všimli, že děti rádi napodobují dospělácké činnosti, jako je vaření, uklízení nebo sekání trávy. Není tak divu, že nejprodávanějšími hračkami je dětská kuchyňky, replika vysavače nebo zahradní sekačky. Malé děti jsou často velmi nevyzpytatelné a uhlídat je v kuchyni rozhodně není žádný med, ale pokud jim pořídíte vlastní malou kuchyňku, ve které mohou připravovat nejrůznější dobroty, rázem bude po starosti.

Skvěle fungují ale i netradiční hračky, třeba mašinka tomáš Blok Masinka-tomas, princezny z disneyových pohádek nebo superhrdinové z novodobých filmů. Je sice pravda, že nepatří zrovna mezi nejlevnější hračky, ale za chvilku klidu přeci jenom stojí. Nemyslíte?