Společnosti

P-nation

P-nation je jihokorejská hudební společnost jejímž zakladatelem je známý jihokorejský zpěvák a skladatel PSY, který se v roce 2012 proslavil svým hitem Gangnam style. Zpěvák do roku 2018 skládal a vystupoval pod jménem společnosti YG entertainment, ze společnosti odešel prý z důvodu, že společnost na něj měla velké nároky.možné sídlo společnosti
Po roční přestávce založil dne 24.ledna 2019 společnost P-nation se sídlem v Jihokorejském hlavním městě v Soulu. Zpěvák založil společnost s jasnou vizí, a to tou že chce pomoci ostatním zpěvákům z jejich společností které někdy se nebojí dojít až tak daleko že mohou svými rozhodnutími porušovat práva svých idolů, pod výhružkami skandálů či jiných postihů ničící pověst těchto idolů.
Hned po svém založení se ke společnosti přidali tři zpěváci každý se svým příběhem. Jako první to byla raperka Jessie známá například ze show Unpretty rapstar nebo Sisters slam dunk. Přišla z YMC entertainment hned v den založení P-nation. Raperka byla součástí dvou dívčích skupin, a nakonec se rozhodla pro solo karieru, a tak se rozloučila se společností YMC vydáním alba Un2verse které vydala v červnu. Od jejího přijetí do firmy opravdu hodně pracuje a chvíli po oznámení jejího návratu vydala singl Who that B a Drip.koncert umělců
Příběh dalších dvou umělců Hyuny a Edawna je o trochu těžší.
Hyuna se v roce 2007 kdy jí bylo asi 15 let stala členkou skupiny Wonder girls pod společností JYP entertainment po dvou letech se skupinou zjistila, že ji společnost využívá a nutí dělat věci které nechce. Z tohoto důvodu se rozhodla přejít v roce 2009 do společnosti Cube entertainment která byla méně známější, než JYP ale zpěvačka chtěla lepší zacházení. Stala se členkou skupin 4minute, 4tomorrow, dua Truble maker, a tria Triple H, ve kterém byla společně se svým budoucím partnerem Edawnem. Hyuna a Edawn který v té době byl ve stejné společnosti a vystupoval se skupinou PENTAGON. Pár svůj vztah dlouho tajil před společností ale i před fanoušky až nakonec se na jejich vztah přišlo v říjnu 2019. Pár nezvládl nápor jak fanoušků ale i společnosti která požadovala jejich rozchod a oba zrušili svou smlouvu se společností 14.listopadu 2018.
Ke společnosse přidali 27. ledna 2019 a oba úspěšně odstartovali svou kariéru jako sólisté, Hyuna se svou písní Flower Shower a Edawn s písní Money a novým jménem DAWN.