Společnosti

Vánoce jsou pryč, teď splatit půjčky!

Zbytečné je asi v tuto chvíli říkat, že vzít si půjčku na vánoční dárky je prostě nesmysl. Tato půjčka k ničemu nevede, a pokud jsme neměli peníze na dárky teď, nebudeme mít tento vyloženě bezúčelný úvěr čím splatit. Radost v dětských očích je opravdu krásná, ale měli by radost i z menších dárků místo problému, které v příštích měsících mohou nastat. Velká část naší společnosti si nedala říct a peníze „lítaly vzduchem“! Ale stalo se tak co teď?
peněženka plná platebních karet
Třináctý plat
Toto je asi jediná skupina lidí, kde vánoční půjčky mají nějaký smysl. Ten kdo ví, že zaměstnanecký benefit je třináctý plat, logicky po začátku nového roku splatí svůj dluh přesně z této částky navíc. Sice samozřejmě na tom něco proděláme, díky úrokům, ale budeme mít splaceno!
Použít dary
Další méně bolestivou záležitostí, je použít naše dárky ke splacení dluhů. Hlavně mám na mysli obálky s penězi, které nám příbuzní dávají pod stromeček. Peníze si sice neužijeme, ale budeme bez exekucí a to je v tuhle chvíli asi nejlepší dárek. Horší to už je, když prostě peníze nestačí, můžete i prodat nevhodné dárky od příbuzných, kteří jen tak nezjistí, zda předměty užíváte či ne.
Přivýdělek
Směny navíc nebo brigáda to prostě jistí. Bude to náročné, ale pokud není dluh hodně veliký, tak se to tu chvilku dá zvládnout. Je to pořád lepší varianta než být neplatičem.
vánoční dárky
Uskromnit se
Pokud ani jedna možnost se vás netýká, včetně toho, že v práci jste prostě pořád, nezbývá než se uskromnit. Období blahobytu končí a vy si říkáte, stálo to za to? Odepřete si časté masité obědy a na kulturu můžete celkem úplně zapomenout. A doufejte, že peníze budou stačit!
Příště už ne!
Pro některé se stane ponaučením, že půjčka je opravdu půjčka a ne žádná legrace. V některých případech je to nutnost, ale zde ne. Nakonec každé Vánoce zjišťujeme jednu věc. Nejdůležitější je, že se sejdeme všichni a jsme zdraví a na těch dárcích zase tolik nezáleží. Bohužel tlak médií a obchodů je veliký i nabídka bezúčelných úvěrů v tento čas roste. Všichni lidé mají v podstatě potřebu se neustále předhánět. Musíme prostě přemýšlet a raději si užívat dle svých možností a ne se hned po svátcích zbytečně stresovat.