Dům a byt

Útulný domov

S chladným počasím trávíme více času doma, což u některých lidí vede k nudě a špatné náladě, přitom je tak jednoduché s tímto stavem bojovat, a to za pomoci drobných změn, které nebudou bolet ani naši peněženku.

Káva a pohoda

Dekorace

I drobná dekorace může domov zútulnit. Máte-li bydlení laděno do jedné nebo dvou barev, přidejte jednu výraznou barevnou dekoraci. Jako ideální a také praktická dekorace se nabízí obyčejná váza, prostírání na stůl, nebo rámeček na fotografie, které dodají domovu tu pravou atmosféru. Radost udělá určitě i nová polička.

Vůně

Provoňte dům vůněmi typickými pro toto období. V obchodech naleznete celou škálu vůní v mnoha formách, ať už jako klasický osvěžovač, vůni do zásuvky, vonné tyčinky, ať už zapalovací, či s difuzérem, nebo vonné svíčky. Největší radost svým spolubydlícím ale určitě uděláte, pokud svůj domov provoníte vůní svařeného vína, nebo štrúdlu.
Domácí pohoda

Osvětlení

Příjemnou atmosféru vykouzlíte také pomocí správného světla. Podzimní a zimní večery přímo lákají ke čtení knih, nebo sledování televize s hrnkem dobrého čaje, nebo skleničkou vína. Pokud si místo klasického světla posvítíte lampou, nebo si k filmu zapálíte nějakou tu svíčku, bude prostor působit zcela jiným dojmem. Dobrou službu udělá také světelný řetěz, který se dnes nabízí v mnoha dekorativních provedeních a ani jeho nákup vás jistě nezruinuje.

Textilie

Pořiďte si několik nových polštářků na sedačku, přehoďte přes ní deku a rázem budete mít pocit, že máte doma tepleji a útulněji. V kurzu jsou také různé pleteniny, zejména ty maxi. A pro ty zručnější to přináší i příležitost zabavit se při dlouhých večerech a s trochou šikovnosti si nějakou tu pleteninu svépomocí vyrobit.

Každé roční období má své kouzlo, proto nezavrhujme ani chladné dny a užívejme si je na maximum. Je to čas vhodný k zvelebování svého příbytku, a hlavně k trávení času se svými blízkými při dobrém jídle, pití, nebo třeba při stolních hrách.