Váš inteligentní dům

Ještě relativně nedávno byla vrcholem techniky v domě či bytě mikrovlnná trouba. V současnosti už je ale součástí našich domácností celá řada rozličných elektrických přístrojů, s jejichž pomocí můžeme nejen snadněji a lépe vařit, ale také nám ulehčují život v mnoha dalších ohledech a mnohdy nám ho i zabezpečují. Kamerové systémy nebo jiný druh ochrany majetku má už dnes v domě kde kdo. V základním balíčku se jedná o poměrně lacinou záležitost, kterou si může dovolit skoro každý. Aby ovšem tento druh ochrany a další technologické finesy v domácnosti fungovaly co nejvíce efektivně, je vhodné je spojit do jednoho celku – inteligentní domácnosti.

ovládání domu

Ušetříte

Díky inteligentní domácnosti můžete prakticky cokoliv, co vás doma pohání elektrická energie, ovládat pomocí jednoho ovládače, v případně nejnovějších typů pomocí svého chytrého mobilního telefonu. Jen si stáhnete do systému aplikaci a už máte celý dům pod palcem. Je to nejen výhodné z důvodu komfortu, ale také co se týče úspor. Třeba takové topení nemusíte nechat zapnuté celý. Bohatě postačí nastavit ho na mobilu tak, aby se zapnulo patnáct až třicet minut před vaším příjezdem z práce. Takto si navodíte tepelnou pohodu, ale zároveň nebudete zbytečně plýtvat energiemi, které dnes nepatří mezi ty nejlevnější komodity.
možnosti mobilu

Instalace může trvat

Jako u všeho, i zde se najdou negativa. V tomto případě je to hlavně cena, která sice je obvykle nižší než u inteligentních domácností minulé generace, ale pořád se nejedná o nic, co by si mohl dovolit úplně každý. Nějakou tu dovolenou v Egyptě prostě budete muset oželet, ale vyplatí se to. Co se týče instalace celého systému, může se jednat o poměrně jednoduchou záležitost, ale také to může trvat dlouhé dny a možná týdny. Záleží na tom, co vše chcete propojit a jak moc jsou jednotlivé prvky spolu kompatibilní. I tak se ale trpělivost rozhodně vyplatí.