Internet

Všeználek internet

Jakákoli informace, kterou po „všeználkovi“ chcete se někde nalézá. Dal ji tam nějaký člověk a je jen věcí vyhledávače, zda ji najde. Pokud je vše v pořádku, objeví se tato informace i spousta dalších stejného ražení na vašem monitoru. Miliony jedniček a nul byly vyslány od vás na první křižovatku, kde se vydaly dále a dále do internetové sítě. To, co vidíte, je výsledek jejich práce.

Práce s internetem

K tomu všemu, co trvá zhruba několik desetin sekundy, je třeba spousta věcí. Nebudeme se zabývat nastavením SEO pro vyhledávače, ani vyhledávačem samotným. To je jiná vysoká škola. My se zde budeme zabývat pouze připojením na internet a jeho možnostmi.

Pokud teprve hledáte svého providera, tedy toho, kdo vám to vše zařídí a provede, zkuste jako prvního firmu Pranet. Internet Praha 9 je jejich rajonem, ale samozřejmě, že mohou vyjít vstříc zákazníkovi odkudkoli. Jsou schopni zařídit připojení po celém hlavním městě i mimo něj. Jen se je nebojte oslovit.

Firma vám nabídne čtyři základní tarify, které jsou odvozeny od různých rychlostí čerpaných dat. Asi víte oč jde, pokud ne, tak jen pro představu uvedu, že jde o to, jakou rychlostí od vás ty jedničky a nuly poběží. A samozřejmě jakou rychlostí poběží k vám. To je totiž jádro pudla u každé firmy, která internet zřizuje.

Je to totéž, jako když si kupujete třeba auto, také vás bude mimo jiné asi nejvíce zajímat rychlost.

Ta se dá u internetu změřit i bez složitých přístrojů, ale měření nebude zcela přesné, nýbrž pouze informativní. V podstatě pak platí, že čím rychlejší, tím lepší.

Znázornění platby přes internet

Právě z tohoto důvodu každá firma nabízí většinou tři různé rychlosti a také tedy tři různě drahé tarify. Firma Pranet nabízí, jak výše zmíněno, hned čtyři, takže si máte z čeho vybrat.

Ostatně pokud si nevíte sami rady, tak to sdělte technikovi, který vám bude seřizovat počítač a on vám vše vysvětlí. Nu, a pak už můžete jen hledat, nebo dělat na internetu to, nač jej chtěli.