Dům a byt

S délkou pobytu na slunci i v soláriu to nepřehánějte


Moderní solária jsou dobrý způsob, jak doplnit vitamín D v době, kdy si slunka moc neužijeme.

Choďte do solária připraveni

Fototyp pleti – lidská pokožka je důmyslný orgán, chrání nás před dopady některých složek UV záření a zároveň se přizpůsobuje prostředí, kde žijeme. Tmavá pleť černochů není náhodná, stejně tak bledá pokožka seveřanů. Před opalováním v soláriu, ale i na sluníčku, si zjistěte, jakému fototypu odpovídáte právě vy, a podle toho dodržujte dobu vystavení kůže paprskům.

zapadající slunce

Opalovací a ochranné krémy – před aplikací solária Brno Naomi Brno se důkladně osprchujte, můžete využít jemný peeling, který vás zbaví povrchové vrstvy odumřelých kožních šupinek, aby při opalování nepřekážely. Po sprše nenanášejte žádné přípravky, jako je voda po holení s obsahem alkoholu, parfémy, deodoranty a antiperspiranty, ani make-upy a naopak se soustřeďte na důkladné nanášení speciálních ochranných krémů určených pro solária.

Kovové předměty – pod lampou nesmí být kůže vystavena zátěži v podobě řetízků, náušnic, náramků, piercingu a všech dalších kovových předmětů, a to ani tehdy, jsou-li zhotoveny z nerezové oceli. Povoleny jsou výrobky tohoto typu z kůže, dřeva, provázků a textilií.

pobyt u moře

Nezapomínejte na oči a uši – ušní boltce se mnohdy spálí, protože se na ně zapomíná s ochranným krémem. Stejně tak na oči, ty nestačí chránit pouze přivřením víček, silné záření proniká i skrze jejich tenkou vrstvu. Obsluha vám ráda zapůjčí speciální nedioptrické brýle. Zapomeňte na běžné tmavé brýle proti slunci, ty vám nepomohou.

UV záření se sčítá – množství paprsků, resp. doba strávená pod jejich vlivem v průběhu dne se započítává jak v soláriu, tak i na slunci pod širým nebem. Není nejlepší nápad ráno strávit deset minut v solárku a krátce po poledni se jít slunit na koupaliště. Nejvýhodnější je procedura pod lampou od podzimu do jara.