Hobby

Vyměňte chlor za kyslík a udělejte tak bazén příjemnějším místem


Pro udržení bazénové vody v bezvadné kvalitě se používá mnoho přípravků, které mají za úkol eliminovat nežádoucí jevy a předcházet jejich vzniku. Nejběžnější a nejrozšířenější jsou nejspíš přípravky s obsahem chloru.
Chlorové přípravky jsou ověřené a velmi účinné. Ne každý člověk je však snese. Malým dětem se například nedoporučuje chodit do vody, která je upravena chlorem, jejich pokožka je totiž velmi citlivá a náchylná ke vzniku potíží. Nejvíce na těchto přípravcích vadí asi i typický zápach, ze kterého mnohé bolí hlava.
Kladete si otázku, zda jde něčím tyto přípravky nahradit? Ano, lze. V dnešní době už naštěstí lze sehnat i alternativní přípravky k úpravě bazénové vody bez obsahu chloru. Do popředí zájmu se tak dostávají například přípravky s obsahem kyslíku .pool5

Nezapomeňte na kyslíkový aktivátor

Základem těchto přípravků je místo chlóru aktivní kyslík. Rovněž i aktivní kyslík je velmi účinná látka, která dokáže eliminovat a předcházet vzniku nežádoucích jevů stejně účinně jako Cl. Mezi tyto přípravky patří:
· Kyslíkové tablety OXY
· Aktivní kyslík
· OXY krystaly
· Kyslíkový aktivátor
Pokud se rozhodnete pro údržbu bazénové vody používat přípravky na bázi aktivního kyslíku, určitě si k nim pořiďte i kyslíkový aktivátor. Ten zvyšuje účinek těchto přípravků a je tak nanejvýš vhodné ho používat.

Koupání bez kožních reakcí

Nesnesete chlór, máte malé děti nebo obojí? Jistě si pro ně přejete to nejlepší, to platí i o koupání. Určitě si chcete svůj zahradní bazén užívat bez strachu, že se vám objeví nepříjemná kožní reakce nebo vás bude bolet hlava z použitého chloru.
Řešení je tedy jednoduché, nepoužívejte přípravky s obsahem chloru, ale vyměňte je za přípravky s kyslíkem. Poděkuje vám především vaše pokožka a pokožka vašich dětí, že ji nebude nic zbytečně dráždit.jump