Internet

Banka zamítla žádost o úvěr?

Banka může v některých případech zamítnout úvěr bez udání důvodů. Co teď? Existuje vůbec ještě nějaká možnost, jak nakonec tížené finance přeci jenom získat. Věřte nebo ne, ale skutečně existuje, řešením mohou být právě nebankovní společnosti. Ty si po dlouhá léta drželi pověst coby nepoctivých a předražených poskytovatelů úvěrů, ale pro mnohé dnes znamenají možná jedinou možnost, jak nakonec tížené finance přeci jenom získat.

sloupec peněz

Známe to asi všichni, nenadále investice, které vždy dokáží pořádně zamávat s rodinným rozpočtem. V dnešní době se totiž najde jen málokdo, kdo myslí na zadní vrátka a každý měsíc pravidelně odkládá nějaké peníze stranou právě pro strýčka příhodu. Americká hypotéka bez doložení příjmu je jednou z možností, jak získat větší obnos peněz v případě, kdy banka odmítne žádost schválit.

podpis smlouvy

I když je v současné době na trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta, přeci jenom není možné poskytnout úvěr každému. Dvojnásob to platí po novele zákona o spotřebitelském zákonu, která bankám přímo nařizuje prověřit si bonitu žadatele ještě před schválením žádosti o úvěr. Bonitu žadatele ovlivňuje celá řada faktorů a mnoho lidí tak odejde z banky nakonec s nepořízenou. Za zamítnutím úvěru tak nehledejte neochotu bank, ale mnohdy velmi složitou a přísnou legislativu, která chrání nejenom poskytovatele, ale právě i žadatele o úvěr.

Bonita žadatele

Jak už bylo výše zmíněno, bonitu žadatele ovlivňuje celá řada faktorů. Jednou z nich je třeba pracovní smlouva. Ta totiž do jisté míry prokazuje, že je žadatel schopen dostát svým závazkům, které by případně vůči bance měl.

V prospěch žadatele bude rozhodně i negativní záznam v registru dlužníků. Nejrůznější registry jsou přístupné pro všechny úvěrové poskytovatele a o platební morálce žadatele toho mohou hodně napovědět.