Ekonomika

Kdo chce bydlet ve vlastním, může. A za slušné peníze

Nechcete si koupit byt nebo snad dokonce vilku? Že ano? Pak si připravte pár milionů, protože za méně to asi neseženete. Nebo také můžete zkusit něco jiného.

Kdo chce bydlet ve vlastním, může. A za slušné peníze

Koupě i menšího bytu se vždy řadila mezi velké akvizice, ale oproti dnešku to bylo jako kupovat si stánek se zmrzlinou. Dnes byty, ale i jiné obytné nemovitosti, stojí opravdu nehorázné peníze. V Praze neseženete nic pod milion, a to ani kdyby se jednalo o jednu zašpiněnou holou maštal někde na úplném okraji metropole. Naše hlavní město ale bylo v tomto směru vždy extrémní. Ovšem jinde to není o moc lepší. A řeč není pouze o krajských městech, ale i menších obcích. Zkrátka a dobře, byty se nestaví, což má za následek jejich prudké zdražování, které nejspíše jen tak neskončí, pokud tedy vůbec někdy.

Investice do bydlení

Našinec s průměrnou výplatou tak nemá šanci finančně dosáhnout na vlastní obydlí normálních rozměrů, alespoň ne mimo vybydlenou lokalitu. Dokonce ani hypotéku už banky nedávají tolik jako dříve, tak i kdyby se chtěl člověk do konce svých dní zadlužit, nemá šanci. To je také důvod, proč stále více zájemců o vlastní bydlení pokukuje po různých alternativách, třeba ve formě mobilních domů celoročních https://www.top-mobilnidomy.cz/.

Výbava je většinou v ceně

Samozřejmě, že tím největším důvodem, proč vůbec koketovat s myšlenkou na koupi mobilního domova je cena. Ta může být i násobně nižší než v případě bytu, a to i stejně velkého. Mírnou nevýhodou může být fakt, že je potřeba mít vlastní pozemek. Nemusí to však být stavební parcela, takže pozemek může stát klidně i pár slupek. Je ale dobré na něm mít alespoň na pojení na vodu a elektřinu. Co je ohledně tohoto typu bydlení dalším značným plusem, to je vnitřní vybavení. U nejmodernější modelů je na opravdu vysoké úrovni, a to, jak co se týče nábytku, tak i elektroniky.

Na prode

Tento druh obydlí se vyplatí i podnikatelům, jelikož i ti mají nouzi o pracovní prostory. Samozřejmě, že z mobilních domů se nedají udělat výrobní haly, ale je možné je po mírných úpravách přebudovat třeba na stánek s občerstvením, případně na malé kadeřnictví či jinou obdobnou živnost.