Jak pečovat o svá chodidla?

Pomalu se k nám vrací teplé počasí a my pomalu odhaluje své tělo, které chceme prohřát po dlouhé a mrazivé zimě. Stejně tak to platí i o našich nohách a chodidlech, které si v tomto období zaslouží víc péče. Jak o svoje chodidla pečovat v pohodlí domova a udržovat je přitom krásné a zdravé?
 nohy nad vodou
·         Probuďte své unavené nohy po zimě
O chodidla a celkově o nohy je potřeba se starat po celý rok, ale konkrétně v letních měsících, kdy nohy v horkých dnech trpí daleko více než v období mrazů. V zimě je často schováváme do teplých ponožek a bot, ale v létě je kolikrát obujeme pouze do sandálů nebo mokasín. A to je pro chodidla ohromná zátěž.
 
·         Koupel pro unavené nohy
Před jakoukoliv procedurou nezapomínejte na horkou koupel, která zjemní zrohovatělou kůži na chodidlech, vyčistí a připraví je na další péči. Vůbec se nebojte takovouto lázeň dopřát i několikrát do měsíce. Do lavoru nalijte horkou vodu, do které můžete přidat mořskou sůl nebo pár kapek oblíbeného oleje. Nohy pak nechte ponořené ve vodě alespoň 20 minut a poté je pečlivě osušte čistým ručníkem.
 
·         Odstranění odumřelé kůže
Po koupeli s teplou vodou vám půjde odstranit odumřelá kůže na chodidlech mnohem snadněji. Nejvhodnější variantou je klasická pemza, kterou najdete v každé drogerii, a stojí pár korun. Ta vás zbaví šetrně a přitom účinně odumřelé kůže. Tu odstraňujte pravidelně, je to totiž doslova ráj bakterií a místo pro vznik plísní.
 reflexní masáž chodidel
·         Hydratace na závěr
Pokud jste důkladně odstranili odumřelou kůži s chodidel, nezbývá než je namazat hydratačním krémem, který je speciálně určený pro péči o chodidla. V případě, že zrovna doma nemáte krém, určený na chodidla, použijte aspoň tělový krém nebo krém na ruce.
 
Ovšem krém byste neměli používat pouze jednou za měsíc, když si náhodou děláte domácí pedikúru. Ideální je nanášet krém každý večer po sprše nebo koupeli, jedině tak budete efektivně bojovat s případnou popraskanou a zrohovatělou kůží.