Jak předejít pocitu méněcennosti u muže?


Já ti to říkala
 
Tuhle větu nikdo nemá rád, muži obzvlášť. Pokud budete své drahé polovičce předhazovat něco takového, vyvolá to v něm pocit, že mu už od začátku nevěříte. Ve spokojeném vztahu dvou lidí, je důležité, aby se navzájem podporovali. Navrhne vám, že uvaří večeři a vy už teď s naprostou jistotou víte, že to skončí katastrofou. No a co? Zasmějte se tomu a oceňte snahu.
polibek na čelo dívky
 
Chvalte ho
 
Muž potřebuje být chválen za to, co dělá, můžou to být velké věci nebo úplné maličkosti, ve výsledku na tom nezáleží, podstatné je, že se bude cítit dobře vedle ženy, která ho umí pochválit za to, že si sám od sebe složil košile ve skříni a nebude po něm křičet, když nesklopí prkýnko na toaletě. Přestože nás to rozčílí, o nic přece nejde.
 
Pán domu
 
Muž by měl mít pocit, že svou rodinu nebo domácnost vede on. Odjakživa to tak bylo, muž nosil potravu, žena vařila a starala se o děti. Když si představíme klasickou šťastnou rodinku, nejspíš naše představa bude směřovat k tomuto závěru. Muž je zkrátka samec a o svou smečku se musí postarat. Važte si jeho práce a toho, že se o vás umí postarat a zejména toho, že to dělá rád.
 
Dejte mu volnost
 
Ačkoli bychom chtěli se svou milovanou polovičkou trávit všechen volný čas světa, musíme dát muži pocit volnosti. Bude se cítit nejen volný, ale taky se ukáže, jestli v něj máte důvěru. Dovolte mu jet s úsměvem na víkend kempovat s kamarády nebo v pátek večer na párty do klubu. Kdyby se chtěl scházet s jinou ženou, stejně tomu nezabráníte, tak mu prokažte důvěru a nic nenamítejte, odvděčí se vám za to mnohonásobně.
sympaťák v košili
 
Všeho s mírou
 
Ač to tady vypadá, že své muže máme krmit, milovat a obdivovat, není to tak. Je potřeba najít rovnováhu. Může se stát, že to přeženete, vymkne se to kontrole a standart, který jste nastavila, už jen těžko vrátíte zpátky. Proto krmit, milovat a obdivovat, ale s mírou.