Mobil

Mobily všude kam se hnu

o Když náhodou přijdete do jakékoliv už i základní školy o přestávce budete moct spatřit, jak skoro všechny děti drží v ruce mobil. Naštěstí je to na některých základních školách zakázáno. Děti totiž nenavazují kontakt z očí do očí se svými vrstevníky, ale jen si s nimi posílají zprávy přes sociální sítě nebo na mobilu hrají hry. Podobná scéna se vám naskytne, když sedíte v čekárně u doktora nebo třeba na nádraží. Tato technická vychytávka nás všechny pohltila a děti to jen opakují po nás. Neříkám, že všichni na tomto světě jsou závislí na mobilu. Těch opravdu závislých je jen několik procent, ale stejně bychom si všichni měli dávat pozor ať nespadneme do pasti neustálého kontrolování, jestli nám zrovna někdo nenapsal nebo jestli se něco nového nestalo. Měli bychom se víc věnovat přítomnosti, která je okolo nás.
telefonující dívka
V minulosti si děti hrály na ulici a používaly více svou vlastní fantazii, aby se zabavily. Dnes díky mobilům o toto přichází a vše je jim zkrátka naservírováno skrz mobil. Naleznou tam nesčetné množství her a aplikací, které je dokážou zabavit i na hodiny. Přijde mi to velmi smutné. Když se například rozhlédnu po své třídě, protože se nechci dívat do mobilu, tak ani si nemám s kým jít popovídat, jelikož všichni na tom mobilu visí a já tím pádem nemám co dělat. Mobily jsou často i předmětem hádek, jelikož jedinec, který je na mobilu závislý, tak ani nevnímá plně své okolí a když mu například někdo něco vypráví a závislé osobě cinkne mobil, tak se na ten mobil podívá a přestává vnímat, co mu druhý říká. Pokud budu mluvit sama za sebe, tak se mi tato situace stala mnohokrát, možná i víc než jednou za týden.
běhání s mobilem
Chtěla bych, abychom se všichni vyvarovali nadměrnému používání mobilních telefonů a více se věnovali lidem okolo nás. Mobily nám sice poskytují spoustu moderních vychytávek, ale nemohou nám dát ani zdaleka všechno.