Úplná příručka pro používání Bing webmaster tools – část 4

V části čtvrté této speciální série se podíváme s přispěvatelem a Bing Chief evangelistkou Christi Olson na jednotlivé funkce tohoto úžasného nástroje. Dnes se budeme dívat na sekce pomůcky, oznámení o odstranění autorských práv, Webmaster Tools API, speciální sekce a také si řekneme něco o způsobu, jak kontaktovat podporu, pokud potřebujete alespoň trošku nějaké té asistence.

V této sekci se nyní podíváme podrobně na následující a uděláme si obrázek o možnostech v tomto nástroji a v následujících sekcích:

  • Pomůcky
  • Oznámení o odstranění autorských práv
  • Webmaster Tools API
  • Podpora
  • Speciální služby (sekce)

Pomůcky

Všechny pomůcky, které jsou zahrnuty v této sekci, jsou velmi odlehčené JavaScript moduly, které můžete implementovat na vaší webovou stránku. Pomůcka „překladače“ asistuje v reálném čase s jazykovým překladem a také pomůcka „vědomostí“ pracuje s vědomostním grafem od Bingu.

Vědomostní pomůcka. Tato vědomostní pomůcka vám dovolí detekovat nejrůznější entity na vaší stránce a odkázat na ně grafu entit, který je součástí úložiště vědomostní od Bingu, aby vám mohl poskytnout bohaté detaily a informace o této entitě. Můžete si libovolně nastavit také to, jak Bing vizualizuje tyto entity a jak s nimi lidé mohou interagovat.


Pomůcka překladače. Tato pomůcka vám dovolí přinést překlad v reálném čase na vaší webovou stránku, takže vaši zákazníci mohou vidět obsah vaší internetové stránky v jazyku jejich volby, aniž by museli jít na úplně jinou, separátní, internetovou stránku.

Oznámení o odstranění z důvodu autorských práv

Oznámení o odstranění z důvodu autorských práv zahrnuje seznam URL, které byly odstraněny z Bing výsledků vyhledávání, protože zde byl internetový vyhledávač upozorněn na případné porušení autorských práv v obsahu na dané stránce.

Pokud věříte tomu, že zde není žádný materiál, který by porušoval autorská práva na této specifické stránce, můžete odeslat „proti-oznámení (zpětnou vazbu na oznámení)“, aby byl tento požadavek na odstranění zkontrolován. Pokud jste naprosto legální držitel autorských práv nebo jste autorizovaný agent, můžete odeslat hlášení o porušení autorských práv přímo zde.

Webmaster Tools API

Bing Webmaster Tools je také dostupný skrze API zdarma. Možná si to nemusíte uvědomovat, ale je to skrytý poklad!

Můžete automatizovat a sledovat výkon vyhledávání a další SEO aktivity přímo skrze Webmaster API. Skoro všechna data, která jsou dostupná skrze naše nástroje, jsou dostupná via API, takže můžete šáhnout po kopii a nastrčit ji do vašeho oblíbeného rozhraní, abyste mohli vidět vaše data tak, jak se vám to líbí. Webmaster API je v navigačním menu nástroje, umístěný hned pod oznámením o odstranění z důvodu porušení autorských práv.

Bing Webmaster Tools podpora

Každý potřebuje malou pomoc z času na čas. Pokud máte nějaký problém s ověřováním vlastnictví vaší stránky, procházením, indexováním nebo máte problém s odesíláním vašich sitemap, můžete sáhnout po týmu podpory Bing webmaster Tools pro asistenci.

Pokud se rozhodnete povolat tým podpory na pomoc, prosím, zvolte to nejvíce relevantní téma, které se vztahuje na váš problém a připravte se poskytnout vaši URL, specifické a velmi detailní odůvodnění nebo vysvětlení vašeho problému a také snímky obrazovky, pokud je to možné, problému, se kterým se potýkáte.

Speciální služby

Máme hned několik dalších Bing služeb pro správce webů, vlastníky byznysů a výrobce produktů, které můžete shledat velmi užitečnými.

Bing pro byznys. Tohle je přesně to místo, kde byste měli zajít, abyste se ujistili, že vaše Bing local byznys data jsou aktualizovány tak, aby vás vaši zákazníci mohli najít.

Bing News Pubhub. Vydavatelé nyní mohou navrhnout jejich stránky Bingu pro zvážení, jestli by měly být zahrnuty do Bing News.

Bing Manufacturer center. Tato sekce dovolí výrobcům poskytovate detaily Bingu o jejich produktech, což zahrnuje multimediální obrázky a videa. Pokud jste výrovce nějakého produktu hako laptop, televize nebo auta, Manufacturer center je přesně ten správný hub pro vás, skrze který poskytnete kompletní zdroj všech produktových detailů.

Když uživatelé hledají nějaký produkt podle jeho jména, vlastnosti, obrázku nebo nějaké další části informace, Bing používá tuto informaci poskytnutou skrze Manufacturer center, aby doplnil k žádosti vyhledávání daný produkt. Bing také bere data přímo z Manufacturer center, aby vytvořil daleko bohatší obsah v jeho panelu vědomostního grafu.