Zboží

Vezměte stěhování v Děčíně od podlahy

Děčínsko patří k oblíbeným lokalitám turistů, kteří se tu vydávají do oblasti Českého Švýcarska, k Pravčické bráně nebo do Hřenska a k dalším skalním útvarům nedaleko Jetřichovic a České Kamenice. Přestěhovat se do těchto míst je rozhodně dobrá volba pro každého, kdo miluje přírodu, a kdo dává přednost pohodovým víkendům před nákupy v obřích obchodních centrech. Nejprve se však musíte rozhodnout, kdy se stěhování uskuteční, a s jakou firmou.

Pravčická brána

Čím u stěhování začít

Stěhovací firma – především byste měli ve značném předstihu objednat stěhováky. Potřebujete mít jistotu, že bude daný termín volný, že bude firma ochotná vám přestěhovat i těžší věci, že odveze vytříděné nepotřebné předměty na sběrný dvůr, že vyklidí sklep a že vám třeba vypomůže s demontáží nábytku. Některé stěhovací firmy zajišťují i stěhování méně obvyklých předmětů, jako jsou stroje, zahradní technika, velké pokojové rostliny ze zimní zahrady atp. Měli byste vše domluvit na společné schůzce nejlépe u vás doma a v místě, kam se budete stěhovat, aby firma měla jasný přehled o množství věcí a mohla nasadit i potřebnou techniku.

tři krabice

Malování stěhování v Děčíně lze snadno spojit i s malováním bytu a výhodné je navzájem obě procedury koordinovaně propojit. Malovat můžete svépomocí anebo požádat malíře a teprve poté, co bude byt vymalovaný, začít se stěhováním, nikoli v opačném sledu, kdy bude byt plný krabic, které budete stále přesouvat sem a tam, což u malování může být značně vysilující a depresivní.

Pokládka podlahy – to samé se týká podlahové krytiny. Pokud se nejedná např. o pronajatý byt, kde je podlaha již hotová, měli byste pokládku koberců, dlažby, plovoucí podlahy či vinylu realizovat ještě před stěhováním. Pouze počítejte s tím, že stěhovací firma se v bytě zřejmě nebude neustále vyzouvat a obouvat, a tak na podlahu položte rozlepené kartonové krabice, aby se nepoškodila a nezanesla nečistotami.