Ekonomika

Plánujete pořízení bytu na investici? Podívejte se, jak na to

Efektivně zhodnotit své http://www.svepomoci.cz/forum/7-projekt/854-navratnost-tepelneho-cerpadla.html těžce vydělané peníze by chtěl každý. Hodně lidí má ale pocit, že investovat mohou jen multimilionáři, kteří financí mají až nad hlavu. Není to ale vůbec pravda. Pustit se do toho může i obyčejný člověk. Skvělou možností, na které se dá dobře vydělat je pronajímání nemovitosti. Pronájem bytu je přitom nejlepší variantou.domy pasivní příjem

Financovat ho můžete z klasické nebo americké hypotéky, anebo se můžete spolehnout na výhodnou nabídku nebankovní hypotéky http://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/nebankovni_hypoteky/, která slibuje splatnost až na 30 let, fixace na jeden, dva nebo pět let, rychlé vyřízení do 24 hodin a velkou toleranci v oblasti výše příjmu i záznamu v registru dlužníků. Na peníze se můžete těšit bez zbytečného papírování a s běžným úrokem.

Počáteční úvahy

Než vůbec začnete hledat vhodnou nemovitost, měli byste si zodpovědět několik základních otázek.

  1. Jak vysoké riziko jsem ochotný podstoupit?
  2. Kdy a jak rychle chci získat své peníze zpět?
  3. Jak velký obnos budu potřebovat a jak vysoký bude úvěr?

Do velkého nebo malého?

Rozhodnutí toho, kde si byt pořídíte hraje velkou roli v ceně samotné nemovitosti, ale také v nájmu, o který si můžete říct. A díky tomu budou vaše zisky a návratnost velmi odlišná. Může se zdát, že čím větší město bude, tím lépe. Ale nezapomínejte na to, že v Praze a podobných bude kupní cena několikanásobně vyšší než ve středních či malých městech. Výše nájmu přitom tak odlišná nebude.útulný obývací pokoj

Praha, Brno nebo Plzeň působí atraktivně, ale pořizovací cena je šílená. Na návrat investice si proto počkáte o dost déle. České Budějovice, Jihlava nebo Pardubice jsou příjemným kompromisem. Úvěr bude nižší a ziskovost mnohem vyšší. Navíc se tam hodně lidí stěhuje, protože je tam hodně práce, ale přitom nejde o velkoměsto.

Sokolov nebo Teplice jsou nejziskovější, protože pořizovací cena je nejnižší, ale přitom nájem o tolik nižší není a náklady na energii jsou stejné jako jinde.